Meda Şömine'nin Türkiye distribütörü olarak ithal ettiği tüm şömineler ve kendi markamız Meda AKdeniz serisi Avrupa Standartlarında üretilmektedir.

 

Avrupa kalitesi: Meda Akdeniz Serisi şömine hazneleri AB 13229 normuna uygun olarak Meda markası ile Avrupa’da üretilmektedir.

Yüksek verimlilik: Minimum enerji ile maksimum performans

Maksimum kontrol: Enerjinin sistem içinde yanışını en üst düzeyde kontrol ederek ihtiyaç kadar ısınma elde etme prensibidir. Aşırı tüketim ve istem dışı fazla ısınmayı önleme prensibi ile üretilmiştir.

İleri teknoloji Hazne yapısı: Üretiminde ısıyı uzun süre bünyesinde tutarak kaybetmeden yansıtma prensibi, esas alınmıştır. Isıyı optimize eden özel alaşımlı 5 mm Hotroad çelik gövde ve vermikulit tuğla kullanılmaktadır. Şömine haznesi camı Alman Schott markadır. Asansör kapak sistemi ile Easy Lift çelik halat sistemine dayanmaktadır.

Performans: 750 yoğunluk ve 30 mm kalınlıktaki vermikulit yanma odası sayesinde yüksek performanslı ısıtma ve tam yanış.

İkinci yanış: Sıcak hava ile elde edilen sağlıklı yanış. Yükselen alevin içindeki gazı yakan ikinci yanış sistemi. Arka panelde bulunan Vermikulit tuğla üzerindeki deliklerden hazneye giren sıcak hava üfleme etkisiyle tam yanışı sağlanmaktadır.

Emisyon değerleri: Enerji tüketimi ile ortaya çıkan gaz ve partiküllerin cama yapışmadan hazne içinde enerjiye dönüşmesini sağlayan havalandırma sistemine sahiptir. Bu da ateşi seyretme keyfini esas kılar.

Otomatik klape: Haznenin kapağı açılınca otomatik olarak açılan baca klapesi sayesinde mekana gaz sızması kesinlikle önlenir. Hazne içinde biriken ısı atmosfere karışmaz. En önemlisi kapak açıp kapamada bu kontrol sistemi otomatik ve konforlu bir şekilde halolur.

Hava giriş ayarı: Hava giriş ayarı sayesinde ateşin yanış hızını rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

Kolay bakım: Yüksek kaliteli malzeme ile üretilen sistemin bakım, servis ve yedek parça maliyeti minimalize edilerek orta ve uzun vadede tasarruf sağlanmaktadır. Kullanıcı her türlü bakımı kendisi yapabilir. Şömine haznesi camları temizlik için özel tasarım açma kolu ile çok kolay bir şekilde açılır.

 

Vermikülit nedir?

Vermikülit inorganik maddelerden oluşan doğal bir mineraldir. 1940’dan beri çeşitli sanayi dallarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Genleşmiş vermikülit mükemmel izolasyon özelliği sayesinde ve aynı zamanda da çok yüksek ısılara karşı dayanıklılığı sebebiyle şömine haznelerinin yanma odalarında kullanımına en uygun malzemedir. En önemli özellikleri hafif olması, kalınlığı, yoğunluğu, uygulama kolaylığı, dayanıklılığı ve mükemmel termal izolasyon sağlayabiliyor olmasıdır.

Vermikülitin öne çıkan teknik özellikleri:

1 – 1500 dereceye kadar yükselen ısılara dayanıklı

2 – MAK şömine haznelerinin içerisindeki vermikülit tuğlaların sıcaklığı 650 dereceye kadar yükselebilir. Bu sıcaklığa başka birçok malzeme dayanamayabilir.

3 – Vermikülit yanma odası içerisinde oluşan yüksek sıcaklık sebebiyle karbon monoksitte (CO) ikinci yanış oluşur. CO yanarak CO2’ye dönüşür. %13 Oksijen (O2) seviyesinde %0.02’den daha düşük bir CO miktarı kalır ki bu da kapalı sistem şömine haznelerinde ulaşılabilen en yüksek verimlilik seviyesidir.

4 – Yanarak siyahlaşmaz ve bej rengini korur.

5 – Sağlığa zararlı asbest gibi mineraller içermez. Koku yapmaz ve insan sağlığı açısından son derece güvenlidir.

6 – Yansıtıcı özelliği sayesinde yanma haznesi içerisindeki sıcaklığı maksimum seviyeden en verimli şekilde konutunuza yansıtır.

Sistemin tüm prensibi: Ekonomik, verimlilik, üst düzey yanış kontrolü, sorunsuz kullanım, (user friendly) istenilen kadar güç, dayanıklılık, çevre koruma bilinci ve keyifli ateşe dayalıdır. Başarının sırrı tüm bu standartları sağlarken; mükemmel bir dizayn ve görsellik elde edilmesindedir.